Twój cel to piękna skóra!

Koenzym Q10 jako silny przeciwutleniacz chroni komórki, nie tylko skóry, przed szkodliwym wpływem czynników będących chemicznie aktywnymi postaciami tlenu – przede wszystkim przed wolnymi rodnikami, które powstają w skórze w przebiegu naturalnych procesów metabolicznych.

Z biegiem czasu zawartość koenzymu Q10 w organizmie spada, co skutkuje tym, iż wolne rodniki nie zostają wystarczająco neutralizowane, co prowadzi do powstania widocznych oznak starzenia się skóry. Koenzym Q10, dzięki swym unikalnym właściwościom, stymuluje komórki do regeneracji, jednocześnie niwelując szkody wywołane działaniem wolnych rodników. Dowiedziono naukowo, że uzupełnienie niedoboru koenzymu Q10 może spowolnić proces starzenia. Koenzym ten działa także przeciwstarzeniowo poprzez stymulację podziału fibroblastów, prowadząc tym samym do zwiększenia produkcji kolagenu i elastyny, a także kwasu hialuronowego. Dzięki temu wpływa na poprawę stanu skóry, polepszając jej jędrność, elastyczność oraz gęstość, a także powodując wzrost nawilżenia. Dodatkowo jest pomocny w usuwaniu efektów fotostarzenia się skóry. Obecne w naszym środowisku zanieczyszczenia, takie jak toksyny, dym papierosowy oraz promienie słoneczne, powodują aktywację wolnych rodników, które atakują komórki naszej skóry. Koenzym Q10 zwalcza wolne rodniki i tym samym zmniejsza efekty działania promieni UVA oraz UVB.

Wyjątkowe połączenie witaminy E z Q10

Koenzym Q10 wykazuje silne właściwości antyoksydacyjne, chroniąc komórki przed szkodliwym wpływem wolnych rodników, jak i odpowiadając za proces regeneracji utlenionej formy witaminy E (nazywanej witaminą młodości) do jej aktywnej, zredukowanej postaci. W połączeniu z witaminą E koenzym q10 stanowi bombę antyoksydacyjną i odżywiającą skórę, ale także inne komórki w naszym ciele. Połączenie tych dwóch „związków młodości” niesamowicie wzmacnia barierę ochronną przed stresem oksydacyjnym, czynnikami zewnętrznymi oraz efektami starzenia się skóry.

Koenzym Q10 występuje we wszystkich komórkach (mitochondriach w naszym organizmie). Im więcej energii potrzebują komórki, tym więcej mitochondriów zawierają, a co za tym idzie zawierają również więcej koenzymy Q10. Największa jego ilość znajduje się w komórkach mięśni oraz w komórkach nerwowych. W związku z tym jego działanie ma wpływ na wszystkie nasze narządy – nasz cały organizm od serca zaczynając, a kończąc na uzębieniu. Odżywienie, regeneracja i katalizator energii w komórkach to nie jedyne właściwości tego związku. Do działań koenzymu Q10 zalicza się dodatkowo:

  • obniżenie poziomu cukru,
  • pomoc w leczeniu problemów sercowo-krążeniowych (np. niewydolność krążenia, nadciśnienie),
  • nawilżenie, zwiększenie jędrności, elastyczności oraz przywrócenie naturalnego blasku skórze,
  • wspomaganie procesów odchudzania,
  • stabilizacja błon komórkowych, co zapobiega utracie składników odżywczych,
  • zwiększanie odporności komórek przed działaniem chorobotwórczych drobnoustrojów,
  • wspomaganie regeneracji witaminy E.

Powyższe korzyści płynące z dobroczynnej działalności koenzymu q10, uzasadniają jego zastosowanie w medycynie podczas terapii takich przypadłości jak otyłość, nowotwory, patologie układu sercowo-naczyniowego.

Koenzym Q10 a zdrowie człowieka

Każdy człowiek swoją energię do zachowania podstawowych funkcji życiowych, jak i wykonywania różnych zadań w ciągu dnia, czerpie z pożywienia. Energia z pożywienia w formie węglowodanów, tłuszczy i białek dociera do komórek w organizmie, a te przekształcają ją w energię, dzięki której nasze ciała mogą funkcjonować w zgodny ze swoim przeznaczeniem sposób. Stwierdzono, że osoby aktywnie trenujące, które dbały o odpowiedni poziom tego związku w swoim organizmie poprzez suplementację i dietę, miały zwiększoną wydajność, a ich zmęczenie treningiem było mniejsze. Szczególnie mocno różnice pomiędzy obiema grupami ujawniały się przy treningu interwałowym. Zaobserwowano również zależność pomiędzy jakością spożywanego koenzymu Q10 a lepszymi rezultatami jego działania.

Koenzym Q10, oprócz swojej czołowej funkcji w przemianie energetycznej, usuwa także wolne rodniki, które powstają na skutek tej przemiany. Podczas aktywności fizycznej generuje się więcej wolnych rodników, dlatego — aby je redukować i tym samym eliminować ich negatywny wpływ — sportowcy powinni przyjmować koenzym Q10. Został uznany jako naturalny i bezpieczny wspomagacz podczas treningów.

Pamiętajmy jednak, że nawet najlepsze suplementy nie sprawią, że trening — w celu poprawy wydolności — okaże się zbędny. Mogą one jedynie pełnić funkcję pomocniczą.

Pozwól sobie na odrobinę relaksu..