Jak odróżnić skórę suchą od odwodnionej?

Czy dobierasz odpowiednie kosmetyki dla rodzaju Twojej cery ? Niestety, bardzo często mylimy skórę suchą od odwodnionej i w ten sposób nie zapewniamy jej odpowiedniej pielęgnacji.

Rozróżnienie tych cer może być dla nas nie lada wyzwaniem, ponieważ mogą im towarzyszyć podobne objawy. Jest jednak kilka charakterystycznych cech, a mianowicie skóra sucha posiada zaburzoną budowę płaszcza hydrolipidowego na powierzchni skóry i ten problem dotyczyć całego ciała. Suchej skórze towarzyszyć będzie również ciągłe uczucie ściągnięcia i może dotyczyć jednego typu skóry. Aby odpowiednio pielęgnować taką skórę, nie należy jej nawilżać, lecz uszczelnić płaszcz lipidowy, stosować kosmetyki z witaminą E, nienasyconymi kwasami tłuszczowymi i ceramidami.

Natomiast skóra odwodniona powstaje, gdy dochodzi do zaburzeń w utrzymaniu prawidłowej ilości wody w naskórku i ten problem dotyczyć może tylko i wyłącznie twarzy. Towarzyszyć temu jednak będzie sporadyczne uczucie ściągnięcia , ale dotyczyć może wszystkich typów skóry. W przypadku cery odwodnionej najważniejsze jest nawilżenie, w kosmetykach powinien znajdować się kwas hialuronowy, mocznik i witamina C.

Paula Ciesielska,
Kosmetolog Instytutu Urody Souvre

Pozwól sobie na odrobinę relaksu...