Keratynowe prostowanie włosów

Myślisz nad zabiegiem keratynowego prostowania włosów? Rozważasz, czy warto wykonać taki zabieg? Dla jakich włosów on jest przeznaczony? Mam na to odpowiedź, by rozwiać Twoje wątpliwości…

Fryzjerski hit

Keratynowe prostowanie włosów, znane także jako brazylijskie prostowanie włosów, w ciągu ostatnich kilku lat stało się prawdziwym hitem. Jest obecnie jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów upiększających włosy.

Keratyna, jako główny budulec włosa, odpowiada za jego sprężystość i odporność włosów na czynniki chemiczne, mechaniczne i atmosferyczne, więc jest to zabieg, który ma na celu maksymalne odżywienie włosów. Ich regenerację zapewnia właśnie keratyna, która zaczyna działać pod wpływem wysokiej temperatury. Wyprostowany włos to tak naprawdę efekt uboczny, z którego cieszy się wielu klientów, lecz on z czasem zanika.

Głównym celem prostowania keratynowego jest odżywienie oraz zregenerowanie i odbudowanie włosa, efekt ten utrzymuje się ok. 6 miesięcy. Przy stosowaniu produktów przeznaczonych dla włosów po keratynie, bogatych w naturalne składniki, efekt może się znacznie wydłużyć.

Czy keratynowe prostowanie włosów jest dla mnie?

Dla kogo jest prostowanie keratynowe?? A więc między innymi…

  • dla osób z puszącymi się włosami
  • dla włosów elektryzowanych oraz zniszczonych
  • dla włosów matowych oraz bez blasku
  • dla włosów grubych, kręconych oraz podatnych na falowanie

Zabieg nie polecany dla osób, które często korzystają z basenu, często rozjaśniają włosy oraz które nie przykładają uwagi do codziennej pielęgnacji.

Twoją codzienną zmorą jest mycie i prostowanie włosów prostownicą? W Instytucie urody mamy na to sposób…

Umów się na wizytę u naszych stylistek i spraw włosom odrobiną wygładzenia, odżywienia, a dodatkowo prosty, lśniący włos.

Paulina Zimna
Stylista fryzur Instytutu Urody Souvre

Pozwól sobie na odrobinę relaksu...